Aj v nemocnici natrafíte na džentlmena

Autor: Zdravotní Klauni | 27.12.2018 o 9:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1885x

Ako spoznáte správneho chlapa? Je pozorný, vie, čo chce a pri tanci vás vedie. Netušila som, že jedného stretnem priamo v nemocnici. A vôbec mi nevadilo, že som dvakrát vyššia, ako on...  

Ako zdravotná klaunka doktorka Dialýza Odmeraná navštevujem deti v nemocniciach už desiaty rok. Každé dieťa so sebou prináša nový zážitok a príbeh. Tak to bolo aj s Jankom.

Stretávame ho v nemocničnej herni. Dvere sa zrazu otvoria a dnu sebavedomo vojde malý chlapec. „Už som sa zobudil. Pozývam vás do svojej izby,“ povie oficiálne. S úsmevom vloží svoju rúčku do mojej, v druhej už zviera dlaň mojej klaunskej kolegyne, doktorky Cice Hopsalkovej. Ani nečaká na odpoveď a pekne si nás vedie dlhou chodbou s mamou v pätách.

Keď sme pre pár minútami zaklopali na dvere jeho izby, ešte spal. No teraz už vyzerá absolútne prebratý a radostne nám ukazuje, čo má nové v izbe. V nemocnici trávi až príliš veľa času na to, že je to len štvorročné dieťa.

Ani náhodou sa neostýcha a vidieť, že ženskú spoločnosť si užíva. Hrdo nám oznamuje, čomu sa plánuje venovať v budúcnosti: „Budem hasič, policajt, smetiar. A Jurošík,“ uzatvára výpočet vybraných povolaní.

Po takejto vážnej téme sa treba aj zabaviť, a tak moja kolegyňa hrá pesničku a my dvaja tancujeme. Držíme sa za ruky a točíme sa do kruhu. No naraz Janko zmení postoj.

Ruka v ruke a druhá na mojom chrbte. Nemôžem uveriť, že ma vedie ako pri valčíku. Musím sa poriadne zohnúť. Keďže som viac než dvakrát taká vysoká ako on, je mi smiešne, že sa pri ňom krčím a zároveň sa snažím elegantne tancovať. No viac ma dojíma snaha môjho tanečného partnera. Malý chlapec s dušou veľkého chlapa.

Kde sa to v ňom berie? Nedá mi, aby som sa to Jankovej mamy neopýtala. „Sme sami dvaja, tak sa ho snažím vychovávať tak, aby z neho vyrástol správny chlap,“ hovorí. Jednoduché vysvetlenie, za ktorým sa podľa všetkého skrýva neveselý príbeh.

„Môžem ti dať pusu?“ vracia ma do reality netradičná otázka. „Na obe líčka,“ dodáva Janko, aby som vedela, čo ma čaká. A naprázdno neobíde ani doktorka Cica Hopsalková.

„Dal by som vám kytice ruží!“ vyznáva sa romanticky. „No teda, Janko, ja budem musieť objednať kamión ruží. Už si to toľkých ženám sľúbil,“ smeje sa mama.

Mávajúc odchádzame a ako cúvame k dverám, Janko nám zatiaľ posiela pusy. Romantická nálada ovládla izbu. Ešte vystískam Jankovu mamu.  „Na víkend možno pôjdeme domov,“ hovorí nadšene. Pre väčšinu ľudí bežná vec, nič špeciálne. Pre iných úžasná udalosť. Tak ako valčík so štvorročným chlapcom...


Eva Okoličániová / doktorka Dialýza Odmeraná

 

Prečítajte si ďalšie príbehy zdravotných klaunov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Hrozí vojna medzi USA a Iránom?

Ropné zariadenie v Saudskej Arábii zbombardovali drony.


Už ste čítali?